Průvodci 2019

Miroslava Knedlová
Miroslava Knedlová pracuje pro CK od doby jejího vzniku, pravidelně se 
podílí na přípravě poutních cest. V roce 2009 žila ve francouzském 
Avignonu. Zabývá se sociálním uměním a vztahy mezi lidmi, sociální 
pedagogikou, jako herečka a scénáristka působí v Osvětovém kočovném 
divadle. Ráda putuje, obzvlášť po horách, ale stejně tak po všech 
krajinách – vnějších i vnitřních. Pracuje také jako horská průvodkyně. 

Motto na cesty: “Kdo chce jít rychle, 
ať jde sám. Kdo chce dojít daleko, ať jde s druhými.”  
 
 
 
Vavřinec Havlíček
se zúčastnil vlakových poutí v letech  2014 a 2017 jako průvodce. Žil 3 roky ve Francii a díky tomu hovoří plynně francouzsky. V CK působí také jako realizátor expedic – podílí se na přípravě cest do Chartres, Troyes, Orléans, Mont-Saint-Michel apod. Volný čas tráví na dětských hřištích a kreslením hasičské techniky. Svou uhlíkovou stopu snižuje výsadbou stromů a jízdami vlakem nejen do Lurd.
 
 
Tomáš Blaha
Tomáš se zúčastnil vlakové poutě do Lurd 2017, především proto, že vzhledem ke své výšce funguje jako dobrý orientační bod v davu. Francouzsky se naučil během stáže na cidrové farmě v Bretani a při dobrovolnických brigádách s belgickými skauty na opravách barokní Kalvárie v Banské Štiavnici, kde tři roky žil. Jakkoliv je Banská Štiavnica stále jeho srdeční záležitostí, nyní se vrátil na své rodné Tišnovsko, kde pomáhá sestrám cisterciačkám spolu s dobrovolníky opravovat klášter Porta coeli a obnovovat jeho zpustlé ovocné sady. Když není v klášteře, v sadu nebo na cestě vlakem, provádí studenty po jeskyních v Moravském krasu jako lektor ekologické výchovy ve středisku Kaprálův mlýn.
 
 
Daniela Walová
Vlakovou pouť do Lurd absolvovala Daniela jako průvodkyně už posledně a dodnes na ni vzpomíná jako na jeden z nejhezčích týdnů ve svém životě.  Proto se rozhodla poutníky doprovázet i v roce 2019. Studuje francouzštinu na Masarykově univerzitě v Brně a kromě toho se věnuje moderování kulturních akcí, má ráda divadlo, knížky a dobré jídlo. A hlavně fajn lidi, kterých se na zájezdu sejde moc a moc.