Průvodci 2019

Miroslava Knedlová
Miroslava Knedlová pracuje pro CK od doby jejího vzniku, pravidelně se 
podílí na přípravě poutních cest. V roce 2009 žila ve francouzském 
Avignonu. Zabývá se sociálním uměním a vztahy mezi lidmi, sociální 
pedagogikou, jako herečka a scénáristka působí v Osvětovém kočovném 
divadle. Ráda putuje, obzvlášť po horách, ale stejně tak po všech 
krajinách – vnějších i vnitřních. Pracuje také jako horská průvodkyně. 

Motto na cesty: “Kdo chce jít rychle, 
ať jde sám. Kdo chce dojít daleko, ať jde s druhými.”  
 
 
 
Tomáš Blaha
Tomáš se zúčastnil vlakové poutě do Lurd 2017, především proto, že vzhledem ke své výšce funguje jako dobrý orientační bod v davu. Francouzsky se naučil během stáže na cidrové farmě v Bretani a při dobrovolnických brigádách s belgickými skauty na opravách barokní Kalvárie v Banské Štiavnici, kde tři roky žil. Jakkoliv je Banská Štiavnica stále jeho srdeční záležitostí, nyní se vrátil na své rodné Tišnovsko, kde pomáhá sestrám cisterciačkám spolu s dobrovolníky opravovat klášter Porta coeli a obnovovat jeho zpustlé ovocné sady. Když není v klášteře, v sadu nebo na cestě vlakem, provádí studenty po jeskyních v Moravském krasu jako lektor ekologické výchovy ve středisku Kaprálův mlýn.
 
 
Daniela Walová
Vlakovou pouť do Lurd absolvovala Daniela jako průvodkyně už posledně a dodnes na ni vzpomíná jako na jeden z nejhezčích týdnů ve svém životě.  Proto se rozhodla poutníky doprovázet i v roce 2019. Studuje francouzštinu na Masarykově univerzitě v Brně a kromě toho se věnuje moderování kulturních akcí, má ráda divadlo, knížky a dobré jídlo. A hlavně fajn lidi, kterých se na zájezdu sejde moc a moc.
 
 
Markéta Zatloukalová
Jmenuji se Markéta Zatloukalová a pocházím z Uherského Hradiště-Sady. Po absolvování česko-francouzského gymnázia v Olomouci jsem vystudovala vysokou školu ve Francii. Zde jsem žila dva roky v Dijonu a šest let v Paříži. Po pár letech profesních zkušeností v Paříži jsem se vrátila domů do Čech. V současné době žiju v Praze kde pracuji jako manažerka marketingu. Věnuji se také divadlu, hudbě a organizuji čtení česko-francouzské poezie. V Lurdech jsem již jednou byla – a to s babičkou v roce 2006. Návštěva mě natolik oslovila, že jsem si jako své biřmovací jméno vybrala Bernadettu. Moc se těším na společnou vlakovou pouť i na svou roli průvodkyně.
 
 
Saša Floriánová
Vlakové poutě do Lurd se letos zúčastní poprvé. Letošním rokem zakončila gymnázium v Tišnově a od října nastupuje do Prahy studovat francouzštinu, kterou je okouzlená. V Lurdách ještě nikdy nebyla, ale o to více se tam těší – ráda poznává nová místa a dělá si nezapomenutelné zážitky. Francii navštívila naposledy minulé prázdniny, kdy strávila tři týdny u malebného Bordeaux s Francouzi a naučila se od nich něco o originální francouzské povaze. Pokusí se něco z toho předat jako průvodce i účastníkům zájezdu.
 
 
Lucie Bednářová
Jmenuji se Lucie Bednářová a pocházím z Pardubic. Francouzsky jsem se s malým nadšením začala učit na gymnáziu, ale nakonec mi tento jazyk přirostl k srdci natolik, že jsem z něj odmaturovala a brzy (alespoň doufám) z něj budu skládat i státní zkoušky. Francie je nádherná země nekonečné rozmanitosti, kterou jsem měla to štěstí procestovat během studií a pobytů au-pair, a do které se velmi často a velmi ráda vracím. Chuť vrátit se do Lurd mi dal deštivý den v nich strávený. Takže brzy na viděnou ve vlaku!
 
 
 
Katarína Staníková
Ako rodáčka spod Tatier mám veľmi blízky vzťah k horám a prírode celkovo. Láska ku francúzštine ma však pred piatimi rokmi zaviala do Brna, kde študujem francúzsky jazyk a literatúru na Masarykovej univerzite. Počas štúdia som mala možnosť viac krát navštíviť krajinu vychýrených vín a syrov, taktiež   na polroka okúsiť aké je to žiť v upršanej Bretagni, v študentskom mestečku Rennes. Ak by som mala vybrať jednu vec, ktorá ma charakterizuje, tak je ňou určite tanec. Milujem hudbu z rôznych kútov sveta a možnosti, aké nám prináša. Tanec je predsa spôsob komunikácie, ktorý ľudí spája aj bez použitia slov. Veľmi rada cestujem a spoznávam zákutia našej krásnej zeme, rôznorodosť, ktorá robí každého človeka jedinečným. Po minuloročnej pešej púti z Porta do Santiaga de Compostella sa veľmi teším na vlakovú púť do Lourd, ktorú spolu s Vami v septembri podniknem ako sprievodkyňa. À bientôt !

 

Lada Žabenská

Jmenuji se Lada Žabenská a pocházím z Beskyd. Po vystudování gymnázia ve Frýdlantě nad Ostravicí na úpatí Lysé hory jsem se vydala studovat francouzštinu a filmovou vědu na MU v Brně. Do Francie jsem se od roku 2008 opakovaně vracela, ať už na Azurové pobřeží jako au-pair, do Paříže jako stážistka v různých kulturních organizacích, na festival do Cannes jako dramaturgyně kina, nebo do různých koutů francouzského venkova jako vášnivý sportovní lezec a milovník francouzské gastronomie v její jednoduchosti i rafinovanosti. Poslední roky jsem zasvětila především práci s filmovým divákem jakožto vedoucí a dramaturgyně kina.

 

Martin Růžička

Jako student doktorského studia románských jazyků na Univerzitě Palackého v Olomouci se dlouhodobě zaměřuji na francouzský a španělský jazyk. V rámci studijních a pracovních stáží jsem ve Francii, Kanadě (Quebek) a Španělsku žil dohromady tři roky. Již dříve jsem provázel turisty ve Francii a nyní na vlakové pouti navážu na své předchozí průvodcovské aktivity. Také jsem už měl možnost zavítat na různá poutní místa, z nichž za všechny jmenuji Santiago de Compostela a Oratorium sv. Josefa, která mě okouzlila. Proto se již těším na atmosféru Lurd. Kromě cizích jazyků mě baví cestování a poznávání nových míst a zajímavých lidí.

 

Radka Julínková

Radka se zúčastnila vlakové pouti v roce 2017 a nemůže se dočkat další, protože “vlakovka” je prostě skvělá! Baví ji práce s lidmi, průvodcovství a lektorství. Vloni na podzim jela s CK Kučera jako průvodkyně zájezdu po známých poutních místech Francie. Miluje cestování, cizí jazyky, tanec, hudbu a kreativní činnosti. Ráda poznává nové lidi, místa, kuchyně a kultury. Je přesvědčená o tom, že život je úžasný, a proto když už se náhodou nesměje, tak se alespoň usmívá.

 

Petr Sedlák

Petr byl v Lurdách jako průvodce už dvakrát, ale stále nemá dost- nemůže se dočkat letošní vlakové pouti. Je člověkem více oborů, nejraději by studoval a zabýval se úplně vším. Mezi jinými aktivitami se věnuje průvodcování po Brně, kde teď pobývá téměř neustále.  S francouzským jazykem a kulturou je v těsném kontaktu díky školám, které navštěvoval, a lidem, které potkal, už od dětství. Kromě cestování vlakem jezdí rád také na kole. Baví ho objevovat nová a hlouběji poznávat stará místa a zajímavé lidi. Není pochyb, že obojího se mu (a všem účastníkům) na pouti dostane měrou vrchovatou.

 

Lucie Dvořáková